Turvariskid. (14. nädal)

Tänapäeval on suur hulk erinevaid viiruseid ja turvariske, millega arvutid, telefonid, sülearvutid kokku puutuvad. See on probleem inimestele, kes ei tea, mida selle parandamiseks ette võtta, või kuna puuduvad teadmised, kuidas sellele vastu seista.

 Ja selleks kaalume "Mitnick valemi" valemit, mis aitab probleemiga toime tulla.


Tehnoloogia:

-Pahavaratõrjerakenduse kasutamine. Pahavara installimine ja värskendamine aitab kaitsta arvutit viiruste ja muu pahavara eest. Kuna peamiseks probleemiks on viiruste saamine, kui me midagi alla laadime või valesid saite kasutame, siis seda teadmata oleks hea kasutada viirusetõrjet.

-Parem on mitte avada tundmatute saatjate e-kirju ega tundmatuid manuseid. Paljud viirused edastatakse e-kirjade manusena ja nende levimiseks lihtsalt on vaja avada manus. Selleks on soovitatav avada ainult need kirjad, mida võiksite saada.

 -Tasub kasutada oma brauseri privaatsusvalikuid. Mõned veebisaidid võivad proovida kasutada teie isikuandmeid teatud tüüpi reklaamide, pettuste ja identiteedivarguste jaoks. Peaaegu kõigil brauseritel on privaatsusvalikud, mille saab sisse lülitada, et saidid ei näeks, mida inimene teeb.


Koolitus:

-Enamikus koolides on informaatika tund, kus saab käsitleda selliseid teemasid nagu viirused ja turvariskid. See on hea viis hakata mõistma, kuidas saame end viiruste eest kaitsta, sest inimesed, kes seda ei tea, võivad seda edaspidi kahetseda. Samuti anda tõuge selliste asjade mõistmisele juba lapsepõlvest, võimaldab saite oskuslikult ohutult ja probleemideta kasutada.


Reeglid:

-Ei tasu usaldada inimesi, kes võivad teilt midagi isiklikku küsida, mille järel võite kahetseda. Kuna sellised inimesed tahavad enamasti sinult midagi saada, et seda edaspidi sinu vastu kasutada.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Teistmoodi IT, 13. nädal

Roman Mihhejev, Uus meedia... (3. nädal)